Kayak Merkezi


KAYAK MERKEZİ

Kartepe, 2008 yılında 7 beldenin birleşmesi ile Kocaeli'ye bağlı bir ilçe statüsünüaldı. En yüksek rakımı 1699 Mt olan Kartepe, İzmit'in doğusu ve Sapanca'nınbatısında yer almaktadır. Marmara'nın üçüncü yüksek noktası konumuna sahipolan, Samanlı dağları arasında yer alan ve Kartepe kayak merkezi olarakadlandırılan bölgedir.

Sonbahar gelse, ağaçlar yapraklarını dökse'de, Kartepe adeta bir cennet gibi. Yeşilin her tonunun yer aldığı güzelliği, sapanca gölünün ihtişamı ve Kartepe kayakmerkezinin ayrıcalığı ile her mevsimde de rüya gibi bir yer. Sezonluk olmayan, yazın Trekking , piknik, yüzme, kışınsa kayak merkezi olan doğaharikası bir yerdir kartepe. Kayak merkezi ile adı duyulan bölge, hak ettiği gerçek ilgiyi daha yeni yeni görmeyebaşladı desek yanlış olmaz. Kayak merkezinden dolayı, özellikle kış mevsiminde çok sık olarak ziyaret edilen biryer olsada, tüm mevsimlerde de rağbet gören adeta bir cennettir diyebiliriz.

Kışın gerek profesyonel kayakçıların, gerekse kayağı yeni öğrenen amatörlerinvazgeçilmezleri arasında yer aldığını biliyoruz. 80 ila zaman zaman 250 cm'ye kadar varan kar kalınlığı ile ayrıcalıklı ve bambaşkabir kayak heyecanı sunan Kartepe kayak merkezi, profesyonel ve gelişmiş merkeziile de kayak severler için cezbedici bir özelliğe sahip.

Kartepe'de, 42 Km genişlikteki tam tesisatlı ve profesyonel kayak merkezi ileherkese hitap edilmekte, Herkesin taleplerine yanıt verilmektedir. Kayağı yeni öğrenecekseniz, acemiyseniz ya da korkularınız var ise merkezdebulunan deneyimli kayak öğretmenleri imdadınıza yetişecek. Böylece ne acemilikçekecek, nede korkularınıza yenik düşeceksiniz.

Kartepe kayak merkezine gitmek istiyorsunuz fakat kayak kıyafetleriniz mi yok? Yada günübirlik gezileriniz için kayak kıyafeti almak istemiyor musunuz? Dert etmeyin.Çünkü Kartepe kayak merkezinde kayak kıyafetleri de istediğiniz süre kadarkiralanabiliyor. Bu doğrultuda Penguen Tepe Kayak Evi iyi bir örnek olabilir.

Yaz mevsiminde de, trekking severlerin, doğa içinde ailesi ile piknik yapmakisteyenlerin ve Sapanca gölünde serinlemek isteyen yüzücülerin uğrak yeridirKartepe ve civarı.

Ailenizle, arkadaşlarınızla ya da sevdiklerinizle rüya gibi bir hafta sonu geçirmek iyiolmaz mıydı? Kartepe'nin damar tıkanıklığına iyi geldiği söylenen tertemiz havası ve o muhteşemmanzarası karşısında kim yürüyüşe hayır diyebilir? Günübirlik gezilerin yanısıra, uzun süreli ve konaklamalı tatillerde de, Kartepe'debeklentinizden fazlasını bulacaksınız. Peki, Kartepe'ye nasıl gidilir? Tüm bu güzellikler karşısında doğal olarak kayıtsız kalamadınız ve Kartepe'yegitmeye karar verdiniz. Ama adresi bilmiyorsunuz. Rahat olun, İstanbul'danKartepe'ye ulaşımın nasıl olacağını aşağıda veriyoruz;

Tem Oto yolundan İzmit istikametine giderken, İzmit doğu gişelerinden çıkılarakKartepe tabelalarını takip ediyorsunuz ve yaklaşık 10 dakika içinde Maşukiye'yevarıyorsunuz. Maşukiye'den 17 Km sonrada Kartepe'ye ulaşılıyor. Yolda Kartepetabelaları takip edildiği taktirde elle konmuş gibi ulaşmak mümkün Kartepe kayakmerkezine, ki bu da kayak merkezleri arasında Kartepe'ye önemli bir popüleritekazandırmaktadır. İstanbula (Bir buçuk), Ankara'ya da 4 saat uzaklıkta olan Kartepe, SabihaGökçen hava alanına da 80 Km mesafededir.