Kartepe Kayak Merkezi İletişim

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN +90 262 354 3488

Bununla birlikte zirveye çıkış arabayla sadece 20 dakikadır ve Kocaeli belediyesi tarafından sıkça uygulanan tuzlama ile yollar hemen hemen çoğu zaman açık tutulmaktadır, dolayısıyla zincire ihtiyaç duyulan gün sayısı oldukça azdır. Bu da Kartepe ulaşım’ı açısından oldukça önemlidir.

İletişim Formu

    Biz Kimiz?

    Kartepe, 2008 yılında 7 beldenin birleşmesi ile Kocaeli'ye bağlı bir ilçe statüsünüaldı. En yüksek rakımı 1699 Mt olan Kartepe, İzmit'in doğusu ve Sapanca'nınbatısında yer almaktadır. Marmara'nın üçüncü yüksek noktası konumuna sahipolan, Samanlı dağları arasında yer alan ve Kartepe kayak merkezi olarakadlandırılan bölgedir.

    Sonbahar gelse, ağaçlar yapraklarını dökse'de, Kartepe adeta bir cennet gibi. Yeşilin her tonunun yer aldığı güzelliği, sapanca gölünün ihtişamı ve Kartepe kayakmerkezinin ayrıcalığı ile her mevsimde de rüya gibi bir yer. Sezonluk olmayan, yazın Trekking , piknik, yüzme, kışınsa kayak merkezi olan doğaharikası bir yerdir kartepe.

    Kayak merkezi ile adı duyulan bölge, hak ettiği gerçek ilgiyi daha yeni yeni görmeyebaşladı desek yanlış olmaz. Kayak merkezinden dolayı, özellikle kış mevsiminde çok sık olarak ziyaret edilen biryer olsada, tüm mevsimlerde de rağbet gören adeta bir cennettir diyebiliriz.